Шлях у майбутнє починається з МЕТИ!

Які мультфільми краще дивитися в ранньому віці?

Діти починають проявляти першу зацікавленість до мультиків приблизно в півтора року. У ранньому віці дітям краще показувати розвиваючі мультфільми, які знайомлять з навколишніми предметами, їжею, тваринами, машинами, містами і країнами. Є короткі мультфільми, за допомогою яких малюк може познайомитися з квітами, розмірами, елементарними поняттями: великий - маленький, близько - далеко, добре - погано. Мультфільми для дітей до 3 років вважаються «Машинки», «Смішарики», «Свинка Пеппа», «Три кота», «Барбоскіни», «Лунтік». У них наведено історії про те, як себе вести з друзями, як чинити в різних ситуаціях. Про те, що буває, якщо не слухатися батьків. Ці мультфільми дають уявлення про взаємини в родині, з друзями, про взаємодопомогу і підтримку.

Для маленьких дітей потрібно вибирати максимально корисні мультфільми, з яких малюк зможе дізнатися багато нового. Наприклад, багатосерійний мультик «Робокар Полі і його друзі» розповідає хлопцям, як вести себе на дорозі, про правила дорожнього руху. Головні герої мультфільму, машини-роботи, рятують дітей на дорозі, пояснюють їм, як правильно переходити вулицю, як поводитися поблизу жвавих доріг. 

Один з найбільш корисних розвиваючих мультфільмів - «Фіксікі». Головні герої - маленькі чоловічки, які живуть в різних побутових приладах. Вони розповідають дітям, як працює техніка. Пояснюють, з чого складаються холодильник, мікрохвильова піч, комп'ютер та інші прилади, розповідають про їх функції та заходи безпеки. Вся дія відбувається в квартирі звичайного хлопчика. Дитина грає з Фіксіками і теж знайомиться на практиці з усіма пристроями. Такі мультфільми збагачують знання дітей про навколишній світ, сприяють розвитку мовлення та збагачують дитину знаннями.

Якщо батьки контролюють ситуацію, то перегляд добрих, хороших, повчальних і розвиваючих мультфільмів піде тільки на користь дітям. Події, що відбуваються в хорошому мультфільмі, підвищують обізнаність дитини, розвивають його мислення і уяву. Але якщо ж перегляд мультфільмів займає у дітей тривалий час, то це загрожує порушенням уваги, можливі прояви імпульсивної поведінки, непосидючості, часті перемикання з одного роду занять на інші, забудькуватість, гіперактивність. Згодом сукупність всіх цих чинників може спровокувати синдром дефіциту уваги. 

Крім тривалості перегляду мультфільму, велику увагу необхідно приділити змісту мультфільму. Агресивні, захоплюючо-динамічні мультфільми викликають у дитини напруженість, короткочасний сміх, а після перегляду - зайву збудженість з проявом словесної і фізичної агресії. Критерії вибору мультфільмів дуже прості по своїй суті. Якщо в мультфільмі відсутні агресивні, аморальні моделі поведінки, а ще краще, якщо в сюжеті чітко вимальовуються якості доброти, милосердя, цнотливості, то такий мультфільм може розцінюватися як корисний, має виховний потенціал. Категорично необхідно виключити мультфільми в яких: 

  1. Переважають агресивні дії головних героїв, сцени насильства, вбивств; 
  2. Переважання в сюжеті небезпечних сцен, трюків, форм поведінки, які складно втілити в реальному житті; 
  3. Неповажне відношення героїв до людей, тварин, рослин, коли такі сцени подаються з гумором;
  4. Головними персонажами є герої, які не схожі на тих, хто зустрічається в людському суспільстві, часто з потворною зовнішністю; 
  5. Демонструється неповажне ставлення до традицій і дорослим.

А які мультфільми дивляться ваші діти?
 

ТЕМАТИЧНІ СВЯТА
ПІДПИШИСЬ НА НАШУ РОЗСИЛКУ

Отримуйте запрошення на майстер-класи та тренінги, акції та корисну інформацію

АКЦІЇ ТА ПОДІЇ