Шлях у майбутнє починається з МЕТИ!

Лівша чи правша?

Коли ми говоримо про праву та ліву руку, потрібно розуміти, що для дитини це не найлегший вибір. Наша ліва півкуля мозку, де зосереджена логіка, абстракція, точкове мислення, пов'язане з правою рукою.

Права півкуля, де зосереджена інтуїція, творчість, цільне мислення, чутливість пов'язані з лівою рукою.

Коли ж відбувається цей вибір? Писати правою чи лівою рукою? Щоб це зрозуміти, нам треба повернутися за довго до цього моменту.

Уже в п'ять місяців ми можемо простерігати, якою рукою взагалі користується малюк. З п'яти місяців у дітей з'являється хапальний рефлекс, дитина лежить в ліжечку і тягнеться до іграшки, ось тут і варто звернути увагу на руки. Якщо вона тягнеться лівою рукою, то швидше за все, вона буде писати лівою. Але остаточний вибір руки відбувається набагато пізніше. До 1,5-2 років дитина починає активно використовувати олівець, малювати на стінах, так само можна звернути увагу на вибір руки малюка.

Але коли ж відбувається цей вибір руки?

Вибір руки відбувається зазвичай в 5 років. Вважається, що писати обома руками до 5 років це норма! І дитину ні в якому разі не потрібно переучувати, це може привести до ряду порушень письма і читання. Є діти, які до 5 років не вибирають руку і продовжують писати двома руками. Тут у нас з'являється термін амбідекстрія.

Амбідекстрія (від лат. Ambo обидва і dextera спритний) – це вроджене або вироблене в результаті тренування вміння рівномірно володіти обома руками, без виділення провідної руки.

Коли однаково добре розвинені функції обох рук виходить принципово інша організація мозкових процесів. Якщо в 6 років провідна рука не вибрана, і дитина як і раніше пише двома, потрібно провести спеціальні тести для вибору ведучої руки. Потрібно встановити, яка рука виконує рух краще.

Існує тест графомоторних переваг. У цьому тесті представлені спеціальні завдання, малюнки і тд. Тільки після визначення провідної руки можна говорити про письмо.

А якою рукою пише ваша дитина?
 

ТЕМАТИЧНІ СВЯТА
ПІДПИШИСЬ НА НАШУ РОЗСИЛКУ

Отримуйте запрошення на майстер-класи та тренінги, акції та корисну інформацію

АКЦІЇ ТА ПОДІЇ